Już kilka razy zadano mi pytanie “Ewelina, czy Ty utrzymujesz się z samych kursów?!”. Tak. Nie przyjmuję indywidualnych zleceń na robienie stron, edycję stron oraz na warsztaty od ponad 14 miesięcy. To już ponad rok. Mam firmę od 2 lat. A siedzę “w internetach” od ponad 10 lat. Też możesz utrzymywać się z pracy, którą lubisz.

Ten wpis ma Cię zmotywować do działania

Dochodziłam do tego momentu (posiadania dobrze prosperującej firmy) kilka lat. To się nie wydarzyło z dnia na dzień. I nie jest to też przypadek. I teraz to ja się dopiero rozkręcam :)

Jestem w 100% skupiona na edukacji innych kobiet, które chcą mieć swój biznes (firma, blog). Pomagam kobietom w konkretnym momencie rozwijania biznesu:
– Początek rozwijania pomysłu (zrób stronę samodzielnie)
– I w trakcie (zrozum co ludzie robią na tej stronie, a czego nie robią).

Dlaczego akurat tego uczę? Przez ponad 10 lat siedzenia w Internecie przetestowałam masę programów, narzędzi, praktyk, teorii i tak dalej. To co robię teraz, to dzielę się tym, co już wiem. I powiem więcej – dzielę się tym, co na co dzień stosuję. Zawsze uczę tego, co sama robię, bo widzę, że przynosi mi konkretne korzyści.

Dlaczego jeszcze? Bo sama przeszłam przez te etapy i wiem co trzeba zrobić. Bo od lat pasjonuje mnie kodowanie. Bo odkryłam, że umiem przekazać wiedzę. Bo rozumiem, jak to jest rozwijać biznes z ZEROWYM budżetem. Bo też jestem kobietą. Bo wiem, jak zrobić to dobrze. Bo biorę sprawy w swoje ręce. Bo bardzo to lubię.

To nie jest przypadek

To nie jest przypadek ani łut szczęścia. Nie siedzę z założonymi rękami. Nie czekam, aż coś mi się przytrafi. Jeżeli coś chcę zrealizować, to zaczynam to realizować. Jestem pracowita. I chyba mam też jakieś ADHD :) Mam problem z nic-nie-robieniem. Chętnie pójdę na taki kurs “Jak nic nie robić przez godzinę”. Są takie?

Małymi krokami, to znaczy jak?

Pracujesz i wracasz do domu prawie w nocy? Znam to. Mówisz, że nie masz czasu? Masz. Kiedy pracowałam u innych, to najwięcej uczyłam się w autobusie, czyli w jedną stronę 1h lub 25 min. W zależności od tego gdzie pracowałam i mieszkałam. Czytałam edukacyjne książki i artykuły. W weekendy potrafiłam zrobić sobie maraton tutoriali na YouTube. Nie seriali :)

Zaplanuj czas na rozwój siebie

Kursy online i cały świat internetowych magazynów ze świetnymi artykułami – to masa wiedzy, która tylko czeka kiedy ją wkujesz! Coursera, Udemy, TED. To Twoja indywidualna ścieżka edukacyjna. Jestem wielką fanką uczenia się przez całe życie. Myślę, że sama poszłam w tym kierunku (kursy online), bo korzystam z tej metody edukacji od lat i wiem, że daje efekty.

Chcesz mieć swoją firmę? Chcesz być samodzielna? Co możesz dziś zrobić, żeby nie stać w miejscu? Co możesz robić codzienne przez 20 minut (lub 1h), żeby codziennie być bliżej celu? Albo raz na tydzień?

Co dziś zrobisz, żeby zbliżyć się zrealizowania swoich celów?

Serio. Co dziś zrobisz, żeby zbliżyć się zrealizowania swoich celów? Odpowiedz sobie lub napisz mi w komentarzu. Zrób jedną, małą rzecz.