Sprawdź, jaki ktoś ma szablon

Jesteś tutaj:>, Robię stronę samodzielnie>Sprawdź, jaki ktoś ma szablon

Średnio raz na tydzień dostaję pytanie o to, jak sprawdzić jaki ktoś ma szablon na stronie. Sprawdzenie tego jest bardzo proste. Można to zrobić na kilka sposobów.

Nazwa szablonu jest ogólnodostępna i jest w kodzie strony

Informacja o nazwie szablonu jest ogólnodostępna. Znajdziesz ją w kodzie. Gorąco zachęcam Cię do używania inspektora kodu. Napisałam o tym w artykule pt. Jak szybko podejrzeć i zmienić kod strony. Wstęp do inspektorów kodu.

 1. Włączysz inspektor kodu
 2. Następne szukaj linijki z fragmentem: /wp-content/themes/TutaJestNazwaSzablonu

Przykładowe użycie inspektora kodu

Są strony internetowe, które zrobią to za Ciebie

Oczywiście jeżeli kompletnie nie interesuje Cię zrozumienie jak działa Twoja strona, co to jest kod i inspektor kodu, to możesz korzystać z usług takich stron jak whatwpthemeisthat.com. Wystarczy, że wkleisz link strony. Dana strona musi być na WordPressie, żeby udało się coś sprawdzić :) Najbardziej aktualne statystyki, jakie udało mi się znaleźć, informują o 25% stron internetowych na WP. Szanse, że poznasz szablon są spore.

2017-04-19T20:15:14+00:00 15/10/16|Kategorie: Motywy, Robię stronę samodzielnie|

O autorze:

Ewelina Muc
Cześć, z tej strony Ewelina. Na co dzień uczę kobiety, jak samodzielnie zrobić stronę na WordPressie w kursie online WP dla zielonych.
 • To motywy ;) szablony to coś innego

  • Wyjąłeś mi to z ust :)
   Pewniejszym sposobem na sprawdzenie nazwy motywu, a nawet linka do demu lub sklepu będzie wejście jeszcze ciut głębiej /TutajNazwaMotywu/style.css

   Jest wiele motywów, które mają nazwę niekoniecznie taką jak w sprzedaży lub nazwa jest dość popularna np. motyw Alice instaluje się jako AZ_ALICE :)

   P.S.
   nie ma to jak pisać komentarz na Disqus poprzez cache Google :D

   • Paweł Knapek

    Tak, można zerknąć często w changelog, readme, arkusz styli ….przy założeniu, że motyw jest oryginalny, nie ruszany, bez żadnych haków.
    Wystarczy jednak, że motyw zostanie zforkowany, zmieniona nazwa katalogu i komentarze nagłówka, czy zastosowane różne tricki maskujące i lipa – albo nie będziesz miał dostępu do oczekiwanych plików, albo w tych serwowanych nie znajdziesz wprost żadnych wskazówek.
    Czasem zostaje tylko próba szukania charakterystycznych elementów kodu np. po nazwach identyfikatorów, klas, czy nazw plików i funkcji.

    • I w 4/6 przypadkach zapomniano podmienić miniaturkę motywu :)

   • Pauli Ina

    Po co panowie tutaj przybyli?

 • Aleksandra

  Och, sforkowany hak… Panowie, to jest dla początkujących, to nie arena do puszenia się. Sorry, ale Wasze komentarze mające wzbudzić podziw kompetencją i wiedzą (chyba, że źle czytam motywy/szablony męskiego zachowania) właśnie wypłoszyło większość kobiet z pokoju :) Taki charakterystyczny element kodu naszych reakcji na technologiczne ple ple. Pozdrawiam

  • Paweł Knapek

   To chyba do mnie było …więc niestety masz rację. Piszę tu i tam wyłącznie w celu puszenia się i wzbudzania podziwu – rozszyfrowałaś mnie bezbłędnie. :(

   ps. Nawet początkujący powinni poznawać terminologię funkcjonującą w obiegu (technologiczne ple ple ple). Nie wiesz co znaczy dane słowo – znajdziesz bez problemu w google. Nie róbmy z ludzi na siłę debili. Później przychodzi znaleźć rozwiązanie jakiegoś konkretnego problemu i nie wiadomo co wpisać do wyszukiwarki, bo dla frazy „takie klikadełko po prawej stronie” nic sensownego nie znajduje. ;p

   ps2. Zmieńmy punkt siedzenia ….branża kosmetyczna, tak bliska wszystkim kobietom – to to nie jest technologiczne ple ple ple? – przy czym, ja się nie maluję ….a muszę znać wiele z tych ustrojstw. Czuję się teraz sterroryzowany xD Czujesz temat?

   Pozdrawiam również.