Jakie są podstawowe wtyczki do WordPressa

Jesteś tutaj:>, Wtyczki>Jakie są podstawowe wtyczki do WordPressa

Cześć, z tej strony Ewelina!

Dziś nagrałam trochę inny film, w którym nie będę mówić tylko, co myślę na dany temat i dlaczego tak myślę, bo chciałabym również w swoich filmach odpowiadać na Wasze autentyczne pytania. Dzisiaj właśnie odpowiadam na jedno z nich.

Częste pytanie, które dostaję, to: „Jakie są podstawowe wtyczki na WordPressa?”.

Ogólna odpowiedź jest taka, że nie ma takiego dekalogu wtyczek, które trzeba zainstalować od razu po tym, jak postawimy naszą stronę wordpressową. Nie ma takiej listy, nikt nigdy jej nie stworzył, nie ma takich wytycznych. Natomiast utarły się pewne standardy, które są na naszych stronach, i mamy odpowiedniki wtyczek, które są najlepsze, żeby daną rzecz zrealizować.

W tym filmie chcę powiedzieć o takich pięciu wtyczkach i gdzie szukać dalej informacji.

Więc jedziemy z wtyczkami!

Wtyczka pierwsza: Google Analytics.

To, co moim zdaniem jest bardzo ważne – mówiłam już o tym w pierwszym filmie – to połączyć od razu z Google Analytics, żeby zbierać dane o tym, co się dzieje na naszej stronie, co ludzie robią, a czego nie itd.

Najlepsza wtyczka aktualnie, jak nagrywam ten film, to Google Analytics for WordPress by MonsterInsights.

Wszystkie linki do wtyczek, do repozytorium wtyczek WordPressa będą w opisie pod tym filmem i na blogu, więc spoko, nic nie trzeba googlować, wszystko będzie podane na tacy.

Druga wtyczka: Yoast SEO.

Ona pozwoli nam zrobić dwie rzeczy, przede wszystkim uporządkować informacje na stronie, które następnie indeksują roboty Google’a, a po drugie mamy władzę, żeby zdecydować, co ma się wyświetlić na Facebooku, jak wrzucimy tam link lub ktoś wrzuci tam nasz link, jakie zdjęcia, jaki opis itd. Mamy całkowitą megakontrolę, żeby to zrobić.

I tutaj pomocna jest wtyczka Yoast SEO.

Jeżeli chcesz ją skonfigurować – a jest ona bardzo duża, dosyć skomplikowana – to zrobiłam o tym tutorial. Jest za darmo i można razem ze mną to zrobić, więc zapraszam:

Trzecia wtyczka jest do robienia formularza kontaktowego na stronie.

Dzięki temu, jeżeli nie chcesz, nie podajesz swojego maila. Ja akurat nie stosuję formularzy, daję maila wszędzie, bo i tak ludzie już go znają. Natomiast często nie chcemy podać maila, chcemy mieć formularz, który pozwala ludziom sprecyzować bardziej pytanie, wybrać jakąś kategorię, dodać załącznik itd.

Więc dobrą wtyczką, najbardziej znaną, popularną, ciągle rozwijaną, bo to jest bardzo ważne, aktualizowaną, jest Contact Form 7. Jeżeli chcesz formularz kontaktowy, to zapraszam do pobierania i konfigurowania tej właśnie wtyczki.

Czwórka: to jest wielki temat – zapisy na newsletter.

Przetestowałam już chyba wszystko, co jest na rynku, i bezpłatnych, i płatnych wtyczek.

I moim zdaniem liderem, jeżeli chodzi o robienie miejsc do zapisu na newsletter, jest płatna wtyczka PopupAlly Pro. Za jej pomocą zrobimy naprawdę dowolny zapis na newsletter, połączymy to z dowolnym serwisem, który obsługuje nam newsletter, i zrobimy też wypasione pop-upy. Ona po prostu nie ma sobie równych. Zawiera wszystko. Jest płatna, ale jest totalnym liderem.

Natomiast jeżeli nie masz budżetu albo Twój budżet wynosi zero, to alternatywą do robienia zapisów na newsletter jest wtyczka Optin Forms. A jeżeli chodzi o pop-upy, to PopupAlly w wersji bezpłatnej jest do pobrania z repozytorium wtyczek.

Pięć: zaślepka.

Jest znowu kilkanaście różnych wtyczek na rynku, natomiast ja stale jestem wierna jednej, czyli WP Maintenance Mode. Jest dosyć prosta w obsłudze, nieprzekombinowana i działa, więc czego chcieć więcej?

Dobra, to było pięć naprawdę podstawowych wtyczek, natomiast ta paleta jest znacznie szersza.

Jeżeli szukasz jeszcze więcej inspiracji, stworzyłam do tej pory dwa artykuły, zachęcam Cię do ich przeczytania: „Przydatne wtyczki, cz. 1”, „Przydatne wtyczki, cz. 2”. Jak będzie następna część, to na pewno znajdziesz link. Tam mówię o jeszcze większej ilości wtyczek i dlaczego ich używam i je polecam.

Po zapisaniu się na mój newsletter przygotowałam bonus w postaci listy, z jakich wtyczek, narzędzi, serwerów, szablonów korzystam na moich stronach.

To wszystko jest aktualizowane na bieżąco, więc zapisz się i za pół roku ponów zapis, żeby być na bieżąco.

Wspominałam na początku, że chcę, aby te filmy odpowiadały na Wasze autentyczne pytania. Jeżeli macie takie o WordPressie, o prowadzeniu firmy, to koniecznie zostawcie je w komentarzu. Na pewno je przeczytam i będę obserwować, co Was interesuje, i o tym będę nagrywać kolejne filmy.

Do zobaczenia w następnym nagraniu!

Wszystkie linki w jednym miejscu:

Miłego WordPressowania!

Podpis Eweliny

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2017-06-24T07:58:34+00:00 22/06/17|Kategorie: Wideo, Wtyczki|Tagi: , , |

O autorze:

Ewelina Muc
Cześć, z tej strony Ewelina. Na co dzień uczę kobiety, jak samodzielnie zrobić stronę na WordPressie w kursie online WP dla zielonych.
  • Ewelina, stawiam już drugą witrynę na wp i po raz kolejny dochodzę do wniosku, że inwestycja w Twój kurs to była jedna z moich najlepszych decyzji samorozwojowych. Dziękuję za tutorial o Yoast Seo, w przyszłym tygodniu się za niego zabieram. To, co robisz jest extra.