O Girls Who WordPress 2017-04-20T14:27:31+00:00

Cześć, z tej strony Ewelina

Założyłam tę stronę w 2014 roku, aby zachęcić kobiety do samodzielnej nauki WordPressa.

Ponad dekadę temu też byłam zielona. WordPress wciągnął mnie na tyle, że dziś uczę innych, jak samodzielnie zrobić stronę na WordPressie od podstaw w kursie online WP dla zielonych. Nie musisz umieć kodować, aby działać na stronie samodzielnie i zmieniać wszystko, kiedy tylko chcesz :)

Jak to się wszystko zaczęło?

1 lipca 2014 roku założyłam swoją firmę – Siedemtrzy Studio. Do tego, by mieć własną firmę, dążyłam od dobrych 3 lat, a w roku 2014 założyłam ją formalnie. Na początku zajmowałam się głównie tworzeniem stron internetowych – w WordPressie i nie tylko. Udało mi się skompletować całkiem niezłe portfolio :)

W ofercie zawsze miałam szkolenie z obsługi nowej strony. Uczyłam, jak o nią dbać, jak aktualizować i jak samodzielnie nią zarządzać. Lubiłam to. Dzielenie się wiedzą od zawsze sprawiało mi przyjemność.

Po założeniu firmy poznałam mnóstwo przedsiębiorczych kobiet. Między innymi w Latającej Szkole Agaty Dutkowskiej. Szybko odkryłam, że wiele z nich ma bardzo małą wiedzę o stronach internetowych, a zwłaszcza o WordPressie. Miałam świadomość, ile tracą, dlatego postanowiłam to zmienić. WIEDZIAŁAM, ŻE TUTAJ MOGĘ POMÓC.

Założyłam grupę edukacyjną Girls Who WordPress, a tydzień później girlswhowp.com. Obie przestrzenie szybko zyskały popularność, którą cieszą się i dziś. Udało mi się od podstaw stworzyć efektywną platformę wymiany wiedzy na temat WordPressa. Nie ukrywam – jestem z siebie dumna. Cieszę się, że mam swój mały wpływ na wejście dziewczyn w świat IT. Wiele moich kursantek realnie myśli o rozpoczęciu nowej ścieżki kariery i robieniu stron dla inny. Wiele z nich już to robi! Super dziewczyny. Tak trzymać!

W wolnej chwili

Dużo czytam i całkiem sporo ćwiczę :)

A tutaj uczę:

  • WP dla Zielonych – kurs o WordPressie, w którym uczę, jak założyć i samodzielnie zarządzać stroną na platformie WordPress. Od A do Z.
  • Poznaj zachowanie klienta – kurs o tym, jak sprawdzać co ludzie robią na naszych stronach. Uczę obsługi Google Analytics i analizy newslettera. A jeżeli okazuje się, że nie masz ruchu, to w kursie znajduje się tez kompletny przewodnik o robieniu reklam na Facebooku :)

Miłego WordPressowania

podpis imie

 

Moja prywatna strona: ewelinamuc.com