Jak zrobić zakładkę z listą wszystkich wpisów

Jesteś tutaj:>>Jak zrobić zakładkę z listą wszystkich wpisów
 • Lista wszystkich wpisów

W zeszłym miesiącu szukałam wtyczki, która pozwoli mi zrobić stronę z archiwum wszystkich wpisów. Efekt finalny możesz zobaczyć tutaj: http://girlswhowp.com/lista-artykulow/

Sama często odwiedzam takie zakładki na blogach specjalistycznych. Nie widzę sensu, żeby samodzielnie tym zarządzać i wklejać linki z kolejnymi artykułami. To byłaby niezła strata czasu. Wszystko może dziać się automatycznie.

W tym artykule opiszę wtyczki, które testowałam, co mi pasowało a co nie i którą wtyczkę wybrałam. Być może również szukasz czegoś podobnego? Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny.

Wymagania, czyli co chciałam

Celem był bardzo prosty układ: jedna kolumna z wpisami z podziałem na lata lub na miesiące.

Zależało mi na tym, żeby skorzystać z bezpłatnej wtyczki, więc zakres poszukiwań ograniczyłam do Repozytorium wtyczek. Po drugie wtyczka musiała być kompatybilna z najnowszą wersję WordPressa. Chciałam również umieścić całe archiwum na oddzielnej stronie, nie w widgedzie. W związku z tym szukałam wtyczki, która da mi shortcode, który będę mogła wkleić w dowolnym miejscu.

Przetestowane wtyczki

Pierwsze wtyczki na które trafiłam to Annual archive i Compact Archives. Niestety pierwsza okazała się mieć tylko widget. Ciężko byłoby wyświetlać spis wszystkich artykułów w kolumnie bocznej :) To byłaby długaaaa kolumna boczna.

Druga wtyczka działa za pomocą shortcode’u, ale niestety kategoryzuje wpisy tylko z lat. To raczej mało ciekawe dla czytelników:

 

Za trzecim razem w końcu trafiłam na ciekawą wtyczkę o nazwie Clean my archives. Wtyczka robiła dokładnie to, czego szukałam. Był tylko mały mankament. Nazwy miesięcy były bardzo duże i miały nierówne odstępy. Jest to rzecz, którą można szybko rozwiązać zmieniając CSS. Wtyczka sama w sobie nie ma żadnych wyszukanych ustawień, które pozwalają dopasować wygląd listy osobom niekodującym. Autorem wtyczki jest Justin Tadlock. Bardzo znany programista i entuzjasta WordPressa.

Idealnym rozwiązaniem dla osób niekodujących jest Simple Yearly Archive.

Wtyczka robii dokładnie to co Clean my archives plus ma panel z ustawieniami. Zostałam przy niej. Moje ustawienia są następujące:

Jeżeli podoba Ci się ten wpis, dołącz do newslettera. Dam Ci znać o kolejnym tekście. Miłego WordPressowania,

Podpis Eweliny

 

 

2017-04-19T20:15:13+00:00 21/12/16|Kategorie: Wtyczki|Tagi: |

O autorze:

Ewelina Muc
Cześć, z tej strony Ewelina. Na co dzień uczę kobiety, jak samodzielnie zrobić stronę na WordPressie w kursie online WP dla zielonych.
 • Też używam Simple Yearly Archive i potwierdzam, wtyczka działa super i jest bardzo przydatna.

 • Ewelina spadłaś mi z nieba z tym wpisem. Miałam to na liście rzeczy do zrobienia. Kiedyś wklejałam każdy wpis oddzielnie. Po roszadach na blogu usunęłam stronę ze spisem treści. Chciałam ją przywrócić ale jak tylko pomyślałam o tym przeklejaniu to…wiadomo co mnie trafiało ☺ dziękuję ☺

 • de

  Cześć. Fajny artykuł, rzeczywiście taka lista wygląda czytelnie. A czy
  znasz jakieś sprawdzone wtyczki, które umożliwiają zrobienie takiej
  listy ale tylko z danej kategorii? Wygląda to u mnie tak, że piszę de
  facto na dwa tematy i chciałabym osobne spisy treści. Wtyczek do WP jest
  multum i szukam czegoś po prostu sprawdzonego:) Pozdrawiam! A bloga
  dodaję do Feedly, przyda sie.

  • Ewelina Muc

   Cześć de :) Kiedyś korzystalam z wtyczki o nazwie List Category. Robi dokladnie to, co chcesz – listę wpisów z kategorii :) Znajdziesz w Google. Działaj!