Przejdź z Bloggera na WordPressa. Kompletny przewodnik

Jesteś tutaj:>, Wideo>Przejdź z Bloggera na WordPressa. Kompletny przewodnik

Cześć, z tej strony Ewelina

Dziś przygotowałam specjalny film, który będzie na pewno bardzo interesujący dla osób, które są aktualnie na Bloggerze, a chcą przejść na WordPressa. Poza tym, że opowiem w nim o czterech najważniejszych rzeczach, które musisz zrobić, żeby poprawnie przejść na WordPressa, to przygotowałam też dokładny wideotutorial, w którym pokazuję krok po kroku na ekranie wszystkie szczegóły, jak dokładnie to zrobić.

A teraz jedziemy z najważniejszymi czterema krokami.

Punkt pierwszy to przygotowanie naszego WordPressa, w zasadzie całego fundamentu, bo żeby przejść na WordPressa, to musisz też mieć zrobione cztery ważne rzeczy.

Pierwsza – musisz mieć kupiony dobry serwer, druga – wykupioną domenę, a to dlatego, że w punkcie trzecim instalujemy w bezpieczny sposób WordPressa i do tego potrzebna jest już domena. I czwarta rzecz – musimy już na tym etapie mieć wybrany dobrej jakości motyw. Więc to jest taki fundament, pierwszy wielki megakrok, który trzeba zrobić, żeby potem zaplanować sobie jeden spokojny dzień i parę godzin, żeby to przejść.

Punkt drugi, czyli przygotowanie Bloggera.

W ramach tych przygotowań musimy zadbać przede wszystkim o zdjęcia, czyli chodzimy sobie po wszystkich naszych stronach i wpisach na Bloggerze i dbamy o to, żeby zmienić rozmiar zdjęć na oryginalny bądź na bardzo duży.

Dlaczego? Bo jeżeli w procesie importowania z Bloggera na WordPressa będą zaimportowane zdjęcia w takim rozmiarze, w jakim aktualnie są widoczne na stronach bądź wpisach. Jeśli masz małe, to takie zostanie przeniesione, a tego byśmy nie chcieli, bo z tym za wiele nie można zrobić. Potrzebujemy dużych, fajnych zdjęć i musimy najpierw je przygotować.

Kolejna ważna rzecz: musimy sprawdzić, czy mamy strony, wpisy ze statusem publicznym, bo podczas importu zostaną zaimportowane tylko te rzeczy, które mają status publiczny. Nic prywatnego, nic, co jest niepubliczne, nie zostanie zaimportowane.

Punkt trzeci – importujemy Bloggera.

W tym momencie przechodzimy na naszą nową stronę na WordPressie, dodajemy sobie wtyczkę, bo ona nie jest w standardzie, więc musimy zainstalować nową. Dzięki niej łączymy się z naszym kontem Google i bez problemu importujemy naszego Bloggera na WordPressa.

Punkt czwarty: bardzo, bardzo ważny – wiele osób tego nie robi, bo są przerażone technicznymi sprawami, a wydaje mi się, że jest to najważniejszy punkt, czyli przekierowanie.

Nasz stary czytelnik wchodzi sobie na jakiś zapisany wpis, jeszcze wtedy blogowaliśmy na Bloggerze albo prowadziliśmy stronę i niestety blog już nie jest rozwijany. W tym momencie ta osoba powinna zostać automatycznie przeniesiona do naszej nowej strony na WordPressie.

I to jest pierwsza rzecz, o którą dbamy.

A druga rzecz, to kiedy zrobimy przekierowanie, to nieprzerwanie działa pozycjonowanie naszego bloga. I to jest bardzo, bardzo ważne, jeżeli dbamy o miejsce w wyszukiwarce, o to, jak wysoko jesteśmy, żeby to nie zostało po prostu przerwane.

Więc cały dokładny opis, jak ten proces przeprowadzić punkt po punkcie, zobaczysz w tutorialu, który przygotowałam, bo mogłabym o tym mówić dwie godziny – nie ma sensu. Szybciej, jak to zobaczysz sobie na filmie.

Więc jeżeli ktoś chce przejść z Bloggera na WordPressa lub zobaczyć, jak dokładnie ten proces wygląda – zapraszam na mój blog.

Jeżeli jesteś na YouTubie, link znajdziesz pod filmem.

Jeśli jesteś na blogu, również w linkach szukaj linku do tego tutorialu.

Zapraszam, to nie jest trudne!

Wiele osób za pomocą tego tutorialu przeszło na WordPressa, to jest jak najbardziej wykonalne. Więc zachęcam!

Kompletny przewodnik

Oddaję w Twoje ręce przewodnik pt. Jak przejść z Bloggera na WordPressa. Już dawno obiecałam go wielu osobom. I już dawno przekroczyłam kilka terminów jego realizacji, które sama sobie nałożyłam. Najpierw musiałam poznać Bloggera, potem testowałam różne sposoby przejść z Bloggera na WordPressa. To wszystko trwało dłużej niż bym sobie tego życzyła.

Cały materiał podzieliłam na 4 filmy wideo. Dodatkowo jest lista kontrolna (checklista), która mi pomóc zorientować się co już jest za nami, a co jest przed nami.

4 filmy wideo

  1. WSTĘP Opowiem, co musisz przygotować, żeby przejść na WordPressa.
  2. PRZYGOTOWANIE BLOGGERA Pokażę Ci, co trzeba zrobić na Bloggerze, żeby wszystko ładnie zaimportować na WordPressa.
  3. IMPORT Nauczę Cię, jak zaimportować wpisy, zdjęcia, zakładki z Bloggera na WordPressa.
  4. PRZEKIEROWANIA Pokażę Ci, jak zadbać o przekierowania i pozycjonowanie w Google 🙂

Jak dostać cały przewodnik?

Cały materiał jest dostępny po zapisaniu się. Zapisujesz się i zaraz dostajesz link do całego przewodnika (4 wideo, checklista). Zapisz się i działaj: https://wpdlazielonych.pl/blogger/

Ważna uwaga: najpierw obejrzyj całość, później działaj.

Pamiętaj, że wszystko pójdzie sprawnie jeżeli będziesz dobrze przygotowana. Najpierw obejrzeć wszystkie 4 filmy (to zajmie Ci około 30 minut). Dopiero jak wszystko obejrzysz, poukładasz sobie w głowie, to podejdź do procesu przenoszenia strony z jednej platformy na drugą. Dlaczego? Będziesz przygotowana i mniej zestresowana. Będziesz wiedziała co czeka Cię dalej. Mniej stresu, to milsza praca :)

Twoim zdaniem czegoś nie ma w tutorialu?

Jeżeli Twoim zdaniem powinnam coś dodać lub zmienić, to pisz śmiało w komentarzach lub na adres kontakt@wpdlazielonych.pl. Nie pracowałam na Bloggerze. Nauczyłam się go na potrzeby tego tutorialu. Zakładam, że ten przewodnik może mieć luki. Jeżeli je poznam, dopracuję go. A teraz do roboty! Go girl! Trzymam kciuki :)

Link do zapisów: https://wpdlazielonych.pl/blogger/

Miłego WordPressowania

podpis imie

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2017-05-06T09:10:07+00:00 19/09/16|Kategorie: Robię stronę samodzielnie, Wideo|Tagi: , |

O autorze:

Ewelina Muc
Cześć, z tej strony Ewelina. Na co dzień uczę kobiety, jak samodzielnie zrobić stronę na WordPressie w kursie online WP dla zielonych.